Košík:je prázdny
cena:0.00 €
 Newsletter

Viac o Drops

 • Pridané: 22.03.2017   |   437 čítaní / zobrazení


DROPS Design je Nórska firma, najväčšia v severnej Európe zameraná na pletacie priadze, ktorá pôsobí na trhu už viac ako 40 rokov.

Všetky priadze, ktoré ponúkajú majú Ceritfikát  Oeko-Tex® čo znamená, že sú zdravotne nezávadné a sú vyrábané s najväčším ohľadom pre zdravie človeka. 
Niektoré vlny sú označené ako "Superwash", je to špeciálna úprava pre pranie v práčke. 


Priadzu možno vyrobiť zo širokej škály prírodných, umelých a syntetických vlákien. DROPS produkuje predovšetkým priadze v vlny, bavlny, alpaky, ľanu, mohéru a hodvábu. Jednotlivé druhy vlákien majú svoje špecifické vlastnosti a preto sa vlákna často kombinujú aby výsledná priadza získala tie najlepšie vlastnosti.

Alpaka:  alpakové rúro je prírodné vlákno získavané zo srsti lamy alpaky, svojou štruktúrou je podobné ako vlákno ovčej vlny. Ide o mäkké, odolné, hodvábne jemné prepychové prírodné vlákno. Napriek tomu, že sa vo veľa smeroch podobá ovčej vlne, je narozdiel od nej teplejšia, neni tak pichľavá a neobsahuje lanolin, vďaka čomu je zaradená medzi hypoalergénne materiály. Alpaky sa vyskutujú v  prírodných farbách s viac ako  odtienmi.

Mohér:  toto vlákno pochádza zo srsti kozy angorskej a patrí medzi luxusné prírodné vlákna. Mohérová priadza je rovnako hrejivá ako vlna ale je nezrovnateľne ľahšia. Napriek tomu, že patrí medzi pevnejšie vlákna, býva mohér spriadaný do veľmi nadýchaných, tenkých priadzí, ktoré vytvárajú vzdušný a ľahučký úplet. 

Merino Vlna: vlnené vlákna sú spriadané z ovčieho rúna merino oviec. Merino vlna je považovaná za najjemnejší typ vlny vôbec a vyniká úhľadnosťou a jemnosťou. Všetka merino vlna obsiahnutá v priadzach Drops pochádza z Južnej Afriky a Južnej Ameriky.

Hodváb: hodvábne lákno je tenučké a dlhé vlákno získavané rozvinutím kukly, ktorú si vytvárajú húsenice priadky morušovej. Je to jedno z najpevnejších prírodných vlákien vôbec a jeho spracovaním vzniká prekrásna pletacia priadza. 

Rastlinné vlákna: existuje niekoľko druhov rastlinných vlákien, získavaných zo stien kvetov a rastlín. Zo všetkých rastlín sú dve, ktoré majú popredné miesto v pletacom a textilnom priemysle - bavlna, ľan. 

Bavlna: je názov pre vlákna obalujúce plod bavlníku a ide v podstate o čistú celulózu. Vlákna bavlny sú najčastejšie spriadané do priadzí a nití a využívajú sa na tkanie mäkkých, priedušných látok, skvelých na letné odevy. Priadza je slabšia než hodváb či ľan ale pevnejšia než vlna. 

Macerovaná bavlna: je bavlna, ktorá bola vyluhovaná v špeiálnom kúpeli, čím vlákna získavajú jemný lesk, zvyšuje sa pevnosť, siakavosť a zvyšuje sa odolnosť voči žmolkovaniu.

Ľan: vlákno získavané zo stonky rastlín. Je odolnejšie a pevnejšie než iné vlákna. Ľan je pre nosenie v letnom období ešte vhodnejší ako bavlna, pretože lepšie pohlcuje vlhkosť a rýchlejšie schne. 

 
  Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

  pridať komentár
   Kontakt
  Galantéria Bella s.r.o.
    Mostová 1840/15
    92701   Šaľa
    +421 944 581589
   
   
  Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti a prispôsobili stránku Vašim požiadavkám. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke. Viac informácií nájdete tu.
  Prijať